Son dakika: Ahmet Kural-Sıla Gençoğlu davasında şoke eden ifadeler

Son dakika: Ahmet Kural-Sıla Gençoğlu davasında şoke eden ifadeler

Şarkıcı Sıla Gençoğlu  ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma görülüyor. Sıla’ya yönelik ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen Ahmet Kural, ilk duruşma için adliyeye geldi. Ünlü oyuncunun ardından Sıla da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na giriş yaptı. İkili ayrılık nedenleri ve olay gecesi hakkında flaş açıklamalarda bulundu. İfadelerdeki Okan Can Yantır ve ‘kanlı gömlek’ detayları dikkat çekti.

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla’nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın ‘basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma’ olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı. Ahmet Kural’ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen iddianamede, “Sıla’nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. Sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken ‘Seni bitireceğim Ahmet’ dedi” şeklindeki ifadesine de yer verilmişti.

RAPORU VAR MI?”
Ahmet Kural’ın avukatı Ahmet Kurutluoğlu “Daha önceki savcılık ifadenizde böbreklerinize vurma kısmını söylemediniz. Bu celsede söylüyorsunuz. Üstelik asistanınız, olayın ertesi günü idranınızdan kan geldiğini söyledi. Böbreğe vurulması ile idrardan kan gelmesine bağlıyorsunuz” sorusuna Sıla, “Doğrudur” karşılığını verdi. “Raporu var mı?” sorusuna da “Var” dedi.

Bunun üzerine oyuncunun avukatı, “Dosyalarda bunlar mevcut değil. Böbreklerinizi kontrol ettiniz mi? Raporu dosyaya sundunuz mu? Dosyada olmayan birşey ve regl dönemiz aynı döneme gelmesi söz konusu olabilir mi?” sorularını yöneltti.

AVUKATLAR BİRBİRİNE GİRDİ!
Avukat Ahmet Kurutluoğlu’nun sorularının ardından Sıla’nın avukatı Rezzan Epözdemir Ahmet Kural’ın avukatına sözlü olarak sataştı.

“KANLI DELİLLERİ NEDEN GERİ ALDINIZ?”
Ahmet Kural’ın avukatı, “Savcılık müracaatında, Sıla’nın pantalonu ve kanlı gömleği savcılığa sunuldu. Teslim edilen adli emanetteki delilleri neden geri aldınız?” sorusunu yöneltirken, “Bu delilin araştırılmasını istiyoruz. Delildeki kanın Ahmet Kural’ın dudağında gelen kan olduğunu düşünüyoruz” dedi. Bu sözler sonrası duruşma salonunda kısa süre sesler yükseldi. Sıla’nın avukatı Rezzan Epözdemir, Kural’ın avukatına karşı ses tonunu yükseltti.

BARIŞMA TEKLİFLERİ GÖNDERDİ” 
Duruşmada ilk olarak Ahmet Kural ifade verdi: Mayıs 2017’de güzel bir ilişkiye başladık. Anlaşamadığımız için ayrılma kararı aldım. Sonrasında ‘bir tokat attı’ haberi uydurdu. Bir hafta sonra da Okan Can Yantır ile ilişki haberi çıktı. 1.5 ay evden çıkmadım. Kimseyle görüşmek istemedim. Belli bir süre geçtikten sonra yeğenim ve ortak arkadaşlarım ile birlikte bana barışma teklifleri gönderdi. ‘Sana ihtiyacım var’ diye mesaj attı. Benim için ‘Boş Ev’ adlı bir şarkı bestelediğini söyledi ve ortak arkadaşlarımızı araya koydu. Sonrasında tekrar görüşmeye başladık ve barıştık. Üç kere ayrı dönemlerde Okan Can Yantır’ı sordum, her seferinde farklı cevaplar aldım. Çok aşık olduğum için hiç bir zaman sorgulamadım.

Aklımın bir köşesinde kaldığı için olay gecesi tekrar sordum. ‘Evet, senin canını yakmak için birlikte oldum’ dedi. Aramızda tartışma oldu.

“SENİ BİTİRECEĞİM AHMET KURAL”
Sıla’ya ‘Defol git’ dediğini belirten 36 yaşındaki oyuncu, “Şoförünü aramak istedim, elimden tuttu. Sonrasında ben kendisinden elimi çekerken düştü. Birkaç kez ‘Yalvarırım git’ diye bağırdım. Kendisi bana ‘Yapma Ahmet, ne olur konuşalım’ diye bağırdı. İddianamedeki sözleri kendisine söylemedim ve kesinlikle vurmadım. 15-20 dakika süren kavganın sonunda kendisi dışarı çıktı ve çıkarken de bana ‘Seni bitireceğim Ahmet Kural’ dedi. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

FLAŞ OKAN CAN YANTIR AÇIKLAMASI
Sıla ise ifadesi sırasında iş adamı Okan Can Yantır ile birlikte olduğunu söyledi. Ahmet Kural’ın iddiasına göre; Sıla, kavganın yaşandığı gece ünlü oyuncu ile ayrı oldukları dönemde Okan Can Yantır’la birlikte olduğunu itiraf etmişti.  

38 yaşındaki şarkıcı, “Aileme, arkadaşlarıma ve inançlarıma yönelik tutumları vardı saygısı yoktu. Daha sonra ayrıldık. Olay 29 Ekim günü gerçekleşti. Ailesinin evinde çok güzel bir akşam geçirdik. Daha sonra Ahmet’in Zekeriyaköy’deki evine gittik. Kurtulamadığım aynı soru (Okan Can Yantır) geldi. Alkolün etkisiyle bir anda kıskançlık krizine girdi. Takribi bir saat sürdü” ifadelerini kullandı.

YERLERDE SÜRÜKLENDİM, İDRARIMDAN KAN GELDİ”
Küfür etti, kül tablasını kaldırdı, ‘Seni öldürürüm, gebertirim’ dedi. Birkaç kez yere düştüm, böbreklerime ve kulaklarıma vurdu, böbreklerimi tekmeledi. Çıkmak istedim bahçe kapısından içeri sokuldum. Kafama vurdu, yerlerde sürüklendim. Bir saat boyunca ara ara dayak yedim. İdrarımdan kan geldi. Bana ve aileme küfürler etti. ‘Çok sevdiğin baban kollarında ölsün’ dedi. Bu şekilde şoförümü aramayı başardım. O da peşimden gelmedi, şikayetçiyim.

AYLIK GELİRİ 50 BİN LİRA
Kimlik tespiti yapılan sanık Ahmet Kural, aylık net gelirinin 50 bin lira olduğunu, sinema ve reklam gelirleriyle bu gelirin yıllık 2-2,5 milyon lirayı bulduğunu kaydetti.

AHMET KURAL ADLİYEDE
Adliyeye ilk gelen Ahmet Kural oldu. Ünlü oyuncu, rahat tavırlarıyla dikkat çekti. Daha önce dinlenilmesine karar verilen 3 kişi de tanık olarak duruşmada hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı temsilen bir avukat da duruşmaya geldi.

SILA ADLİYEDE
Ahmet Kural’ın ardından Sıla da avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi. Ünlü şarkıcı soruları yanıtsız bıraktı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Burası Senin Ortamın!

Sizde mobil sohbet uygulamamızı indirip, heryerden anında sohbete bağlanabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden