Sohbet Sitelerinde Neler Oluyor; “Aldatıyorum Ama Mutluyum”

Sohbet Sitelerinde Neler Oluyor; “Aldatıyorum Ama Mutluyum”

“Aldatıyorum, vicdan azabı çekiyorum ama mutluyum”

13 yıllık evli, iki çocuk annesi, devlet memuru bir kadın… Kendinden 7 yaş küçük bir sevgilisi var. “Bunu neden yaptığımı ve ne kadar sevdiğimi anlatmak istedim” diyor.

Evli ama başkasına aşık bir kadın… Kocasını kendisinden küçük ve bekar bir erkekle aldatıyor. Yaptığının iyi bir şey olduğunu düşünmüyor ama aşkını da inkar etmiyor.

Filmlerde, kitaplarda okuduğumuz bu hikaye bu sefer gerçek. Onu konuşmaya ikna etmek kolay olmadı. “Yaşadıklarınızı anlatın, sevgiliniz de olsun yanınızda” dedim. Önce kabul etti, sonra vazgeçti. Tekrar düşündü, olur dedi, sonra olmaz dedi. Ve gelgitlerin sonunda bu röportajı yaptık. Elbette, bu fikir değişikliklerinin en büyük nedeni, durumun kocası tarafından öğrenilmesi endişesiydi.

Belki bu röportajı bugün onun kocası da okuyacak ama bunu bilmeyecek. Burada röportajı yapan olarak ne benim amacım, ne de anlatanların amacı yaşananlara bir başkasını özendirmek. Sadece varlığı inkar edilemeyen bu insanlık durumunun neden yaşandığını ortaya koymak.

“İlişkimize chat yaparak başladık”

Kendinizi anlatır mısınız?

35 yaşında, 13 yıllık evli bir kadınım. Özel ne söyleyebilirim ki? Bir devlet dairesinde çalışıyorum. Eşimle üniversitede, Ankara’da tanıştım. Şu anda İstanbul’da yaşıyorum. İki kızım var.

Evlenirken aşık mıydınız?

Evet, aşıktık. Dört yıllık bir flört devresinden sonra evlendik.

Aşkın geçmeye başladığını ne zaman fark ettiniz?

O ilk heyecan sanırım evliliğimizin üçüncü yılında kayboldu. O yıl bir çocuk sahibi olduk. Şimdi düşünüyorum da, ilişkimiz monotonlaşmaya başlamıştı ve belki de hayatımızı değiştirme isteğiyle çocuk sahibi olduk. Evliliğimizin beşinci yılında bir çocuğumuz daha oldu.

Neden aldatıyorsunuz?

Başkasına aşık olduğum için.

Ne zaman başladı bu aşk?

Evliliğimin dokuzuncu yılıydı. Eşim işkoliktir. Özel sektörde yöneticilik yapıyor, geç saatlere kadar çalışıyor. Yalnızlıktan sıkıldığım için internete girip insanlarla sohbet etmeye başladım. Bu arada Ahmet’le de yazışmaya başladık. Ondan büyük olduğum için kardeşim gibi görüyordum. Birbirimizin her şeyini bilen iki arkadaş olduk. Aylar sonra cep telefonundan mesajlaşmaya başladık. Yine günlük konuşmalar geçiyordu aramızda.

İnternete kocanız evde yokken mi giriyordunuz?

Yoo, o varken de girip Ahmet’le konuşuyordum. Zaten o anlamaz. Kötü bir şey yaptığımı da düşünmediğim için…

Dostluk aşka nasıl dönüştü?

Bir gün “Haydi gel pizza yiyelim” diye bir mesaj attım. “Tamam” dedi. Bir yer belirledik. Beni alacaktı. Geldiğinde telefon etti. Sesini ilk kez o zaman duydum. “Aman Allahım” dedim, “bu ne ses.” Sonra arabayla önümde durdu. Arabaya bindim.

İlk izleniminiz neydi onu gördüğünüzde?

Ölüyordum. Şimdi size anlatırken bile nefesim kesildi. Düşünün, her şeyini biliyorum, sesini bile duymamışım ve buluşuyoruz. Sadece fotoğrafını göndermişti, onu biliyordum. Şimdi nasıl cesaret ettiğime şaşıyorum. Saatlerce sohbet ettik. Eve geldiğimde gülümsüyordum. Eşim yine çok geç geldi. Bu konuyu açmadım. Hâlâ anormal bir durum olduğunu düşünmüyordum.

Aşık olduğunuzu ne zaman fark ettiniz?

Bir gün eve geldim, bilgisayarımı açtım ve şöyle bir mesajla karşılaştım: “Sen benim ışığımsın.” Ne yaptın, dedim kendime. Nasıl oldu bu! Zaten sonra görüşmelerimiz başladı.

Ne sıklıkla görüşüyorsunuz, nerelerde buluşuyorsunuz?

Dört yıl oldu. Bazen iki haftada bir, bazen ayda bir görüşüyoruz. Bütün gün telefonla konuşuyoruz. Hafta içi bazen işten izin alıyorum, zaten onun kendi işi. Kocama kadın arkadaşlarımla görüşeceğim; ya da alışverişe çıkacağımı söylüyorum. Başlarda arabayla turluyorduk. En büyük zevkimiz sinemaydı. Sonra arkadaşların evinde bir araya gelmeye başladık. Ailesiyle yaşıyor, ona gidemiyoruz.

İlk sevişmeniz nasıl oldu?

İlişkimizin başlamasından altı-yedi ay sonra diyebilirim. Ahmet’in bir arkadaşının evine gittik. Birbirimizin gözlerine baktık, öyle bir elektrik oldu ki, beraber olduk.

O gece eve döndüğünüzde ruh haliniz nasıldı?

Hiçbir şey hissetmiyordum. Başım döndü. Kendime çok şaşırdım, nasıl böyle bir şey yaptığıma. O gece hem mutluydum hem de üzgün.

Suçluluk?

Allak bullak oldum. O gece eşim eve çok geç geldi yine. Uyuyor gibi yaptım. Sonra da bir şey olmamış gibi davrandım. Ama vicdan azabı çekiyorum.

Neden boşanmıyorsunuz?

Evlenme teklif ettim ben Ahmet’e. Göze aldım yani boşanmayı. Kabul etmedi. Şimdi de o evlenmek istiyor. Belki o zaman yeterince aşık değildi, şimdi öyle. Ama ben kabul etmiyorum.

Neden?

Çocuklara “Başkasına aşığım, babanızı aldatıyorum” diyemem.

Çocuklarınızla tanıştı mı?

Evet. Bir arkadaşım olarak… Çocuklarıma hediyeler alır. Ben kendim almışım gibi götürürüm.

Kocanızın anlayacağını düşünmüyor musunuz hiç?

Düşünmek istemiyorum. Öğrenirse çok kötü olur. Ya bana zarar verir ya kendisine.

“Kocamla 1,5 yıldır seks yapmıyoruz”

Cinselliğin önemi ne ilişkide?

Sanki aramızda cinsellik olmazsa kendimi daha az suçlu hissedecekmişim gibi geliyor. Yapmayalım diyorum. Ama o gülüyor. Kabul etmiyor. Bu onu arzulamıyorum demek değil tabii.

Ya kocanızla olan ilişkiniz?

1,5 yıldır cinsel birlikteliğimiz yok. Belki belli bir dönem, geçecek diye düşünüyordur.

Kocanız da sizi aldatıyor olabilir mi?

Böyle bir olay yaşadık. Ahmet’le ilişkim başladığında, kocam bir gün bana vicdanen çok rahatsız olduğunu, bir süre önce beni aldattığını anlattı. Vereceğim karara karşı boynunun bükük olduğunu söyledi. Aklımdan ben de söylesem diye geçti ama yapamadım. Cesaret edemedim. Tepkisi çok büyük olurdu. İtiraf edemediğim için üzüldüm, ağladım. Bir ara keşke onun da sevdiği biri olsa diye düşündüm ama bu, dördüncü kişiyi bu ilişkiler yumağına katmak olurdu.

“Eskiden olsa aldatılmaya daha sert tepki verirdim”

Ahmet, kaç yaşındasınız? Neler yapıyorsunuz?

28. Bekarım. Hiç evlenmedim. Kendi şirketimde yöneticilik yapıyorum.

Sizce bu aşk mı?

Bu, ölümsüz sözleşme.

Ne demek o?

Sevgiyle imzalanmış gibi düşünün. Bir daha dönülmez bir söz bence bu.

Evli bir kadınlasınız. Hiç korkmadınız mı kocasından?

Korkmadım desem yalan olur tabii. Ama daha çok onun başına geleceklerden korkuyorum.

Kocasını hiç gördünüz mü?

Fotoğrafını gördüm.

Kıskanıyor musunuz?

Kıskanmıyorum dememin imkanı yok. Zaman zaman kafayı yiyorum.

Vicdani bir sorumluluk hissediyor musunuz?

Ben onu canımdan çok sahiplendim. Doğru olmayan bir şey yapıyoruz. Ama bundan da kopamıyoruz. Ayrılmayı o kadar çok denedik ki. Ağlaya ağlaya vedalaştık. Başaramadık.

Neden evlenme teklifini kabul etmediniz?

Başlardaydı. O zaman çok garipsedim. Hazır olmadığım bir dönemdi. Şu anda böyle bir şeyi en çok arzulayan benim.

Ne değişti peki?

Vicdanen bir sorumluluk hissediyorum. Bunun ezikliği var üzerimde. Belki inanmayacaksınız ama o zamanlar çok karşıydım böyle şeylere ben. Çok muhafazakar bir insanım aslında. Böyle şeyler bana çok tersti. Öyle büyük bir aşk ki, bütün değer yargılarım altüst oldu.

Aldatılsanız, tepkiniz ne olurdu?

Böyle bir şey yaşamamış olsaydım tepkim çok büyük olurdu herhalde. Büyük öfke duyar, kabullenemezdim. Bugünkü şartlarda daha farklı bakarım olaya.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


Burası Senin Ortamın!

Sizde mobil sohbet uygulamamızı indirip, heryerden anında sohbete bağlanabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden